TEKNİK TERCÜME

Teknik tercüme, özellikle uluslararası iş bağlantıları olan, ithalat ve ihracatla uğraşan kurumsal firmaların ihtiyaç duyduğu bir tercüme türüdür. İlaç prospektüsü ve kullanım kılavuzu gibi metinlerin kaynak metin dilinden diğer metin diline çevrilmesi anlamına gelir. Söz konusu firmaların çeviri işlerinde herhangi bir anlam kaymasına maruz kalmamak adına profesyoneller ile çalışmaları gerekir.

TEKNİK TERCÜMEYE KİM İHTİYAÇ DUYAR?
Uluslararası şirketler, ilaç firmaları ve elektronik cihaz sektöründe yer alan firmalar; kullanma kılavuzu, ilaç prospektüsü gibi metinlerde teknik tercümeye ihtiyaç duyar.
Teknik Tercüme Fiyatları Hakkında: 0312 395 68 60

TEKNİK TERCÜME NELERİ KAPSAR?
Firmalar teknik çeviri konusunda profesyonellerle çalışmak durumundadır.   Bir tercümanın teknik çeviri yapabilmesi için konuya ve teknik terimlere de hâkim olması gerekir. Özellikle ilaç prospektüsleri ve elektronik cihazlarda herhangi bir değişikliğin olmaması çok önemlidir. Elektronik cihazın kullanım kılavuzunda yapılacak bir hata, cihaz kullanılamaz ve ilaç prospektüsünde yapılabilecek bir hata da ölümcül sonuçlara sebep olabilir.
Teknik çevirilerin yarısı kullanım kılavuzları oluşturur. Bunun yanında makinelerin katalog, broşür ve tanıtım amaçlı tüm kitapçıkları, yazışmaları, makine mühendisliği kapsamındaki tü işler, çevre mühendisliği kapsamındaki raporlar, yapı, bakım, onarım, restorasyon projeleri, çeviri işlemleri bu kapsamda ele alınır.
Otomotiv sektörü, İnşaat sektörü, Fen bilimleri projeleri, Kimya konulu çeviriler, Ziraat konulu çeviriler, Tekstil sektörüne ait çeviriler.


 

392.Cadde. No:1/27. Başak Plaza.
İvedik Organize Sanayi Bölgesi. Ostim.
Yenimahalle / Ankara

Telefon : 0312 395 68 60

Fax : 0312 395 68 60

E-Posta : info@kocertercume.com