Konferans Tercümesi

Konferans Tercümesi


Konferans Tercümesi Uzmanlık Alanımız;
Konferans Tercümesi yapan çevirmenler konuşmacıların hem kendi ana dillerini kullanmak hem de karşılıklı olarak birbirlerini anlamak istedikleri çok dilli tüm ortamlarda köprü görevi üstlenirler. Anlık ve hızlı olarak söylenenlerin,  diline tercüme yapılması firma yöneticilerinin teknolojinin faydalarına ve zamandan kazanmak adına atılan adımlardan bir tanesidir. Uluslararası farklı bölgelerde bile olsa videolu konferans ile görüntülü haberleşerek, iletişim kurduğunuzu düşünürseniz.  Kullanılan ülkedeki bağlantılarınıza bilgi vermek için, Onların dillerini bilmek zorunda değilsiniz ve biz bunu sizin adınıza gerçekleştirebiliriz.
Videolu konferans ile canlı bağlantıların sağlanmasından sonra konuşulanların her iki tarafa iletişiminde doğru kelimeleri seçerek, toplantınızdaki tüm cümleleri iletebiliriz. Kişisel bazı görüşmelerin yapıldığı gibi genelde firmalar tarafından daha çok tercih sebebi olmaktadır.  Çevirmenlerin kişisel kabiliyetleri, ana dil yeteneğinde istediğiniz dili anlayabilmeleri ile standart üstünde hizmet vermemiz mümkündür. Bizleri daha yakından tanımak ve çalışmalarımıza göz atmak isterseniz konferans tercümesi yapan ekibimizle irtibat kurabilir ve referanslarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Tercüman Kadrosu Konferans Tercüme Ekibi;
Konferans çevirileri alanında üst seviyede profesyonel tercümanlık ve uzmanlık, farklı kültürler hakkında bilgi ve derin bir uzmanlık gerektirmektedir. Bu yüzden konferans tercümesi yapan kadromuz her dilin kendi kültürünü bilen çevirmenler ve o dilde yerli sayılan insanlardan faydalanarak kendine Konferans Tercümanları Kadrosu adını takmıştır.  Konferans çeviri ekibimiz, konferansın süresine bağlı olarak, her dil için iki veya üç çevirmenden oluşmaktadır.  Konferans çevirisiyle birlikte birçok ulustan meydana gelen toplulukların bir araya gelmesi esnasında katılımcıların birbirleri ile mükemmel bir şekilde anlaşılır olmasını sağlayıp, aradaki dil engelinin neredeyse etkisiz hale getirilmesi sağlanmaktadır.  Konferans tercümanlık ise genel olarak farklı alanlarda gerçekleşmektedir.
Konferans Çevirisinin Avantajları;
Konferans Tercümesi çok dilli toplantılarda en etkili iletişim yöntemidir
Aynı anda birçok dilde çeviri yapılmasına imkân sağlar
Konferans Çeviri nedeniyle zaman kayıpları yaşanmaz
Dinleyici sayısında kısıtlamaya neden olmaz
 Konferans Kullanım Alanları;
Konferans, sempozyum ve seminerler
Yabancı dillerde Uluslararası hedef kitleye sahip kongreler
TV programları,  canlı yayınlar
 Konferans Tercüme Konusunda Neden Bizi Tercih Etmelisiniz
Profesyonel tercüman kullanımı ve Düzgün tonlama, akıcı ve anlaşılır tercüme
 Yüksek lisans ve doktora düzeyinde ihtisaslı ve ilgili konuda uzmanlık, sektörel terimlere hâkimiyet
Ana dili istediğiniz dil olduğu için doğru telaffuz
Uygun çeviri hızı ve ses yüksekliği
 Konferans çeviri konusunda yüzlerce başarı hikâyesi
 Konferans uygun Tercüme Fiyatları
 Konferans tercüme fiyatları müşterinin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Gün sayısı ve ihtiyaç olan dil ve tercüme uzmanlık alanı fiyatı etkilemektedir.

Şöyle ki, yaygın dillerdeki tercüman sayısı nispeten fazla olduğundan bu dillerdeki çeviri ücreti de nispeten düşük olacaktır.
Çeviri esnasında ihtiyaç duyulan donanımın niceliği ve niteliği (kulaklık, ses sistemi, kabin sayısı ve özellikleri gibi) Konferans tercüme fiyatlarını doğrudan etkileyecektir.

 

392.Cadde. No:1/27. Başak Plaza.
İvedik Organize Sanayi Bölgesi. Ostim.
Yenimahalle / Ankara

Telefon : 0312 395 68 60

Fax : 0312 395 68 60

E-Posta : info@kocertercume.com