TİCARİ TERCÜME

Ticari tercüme, ticari belge ve yazışmaların kaynak metin dilinden hedef metin diline tercüme edilmesi anlamına gelir. Ticari belgeler resmi evraklar olduğundan, bu belgelerin tercümesi yoruma açık değildir.
Tercüme çeşitlerinden biri olan ticari çeviriler; ticari faaliyetlerin yürütüldüğü şirketlere özel olarak günümüzde, dünyanın günden güne küreselleşmesi ile uluslararası iş ilişkilerine sahip olma özelliği büyük şirketlerin tekelinden çıktı verilen bir çeviri hizmetidir.
Tüm ticari kuruluşlar, uluslararası şirketler ve hatta ticaret ile uğraşan tüzel bireyler de ticari tercümeye ihtiyaç duyarlar.
Ticari çeviri fiyatları için: 0312 395 68 60

TICARI TERCÜME NELERI KAPSAR
Ticari tercüme yapacak çevirmenin kaynak metin diline ve hedef metin diline hâkim olmanın yanı sıra, ticari mevzuata, kelime dağarcığına ve ticari kavramlara da hâkim olması gerekmektedir. Ticari belgeler yoruma açık değildir. Tercüme işlemini gerçekleştirirken belgeye kendinden bir yorum katmaması, olduğu gibi çevirmesi gerekir. Ticari belgenin asıl dilinden başka bir dilde aynı şekilde anlaşılması çok önemlidir. Herhangi bir sözcüğün yanlış olduğu takdirde hak ihlalleri yaşanması kaçınılmazdır.

TİCARİ TERCÜME NERELERDE KULLANILIR?
Ticari tercümeler, kişi veya kurumlara özel üst düzey tercüme sınıfında geçer. Bankalar, sigorta şirketleri, finans şirketleri, kurumsal düzeyde çalışan büyük işyerleri, fabrikalar, holdinglere kadar pek çok alanda müşterisi olan bir iştir. Birçok yatırım danışmanlığı alanlında çalışan şirket özellikle yabancı yatırımcılar için hazırladıkları raporlar ve bilançoları bir ticari tercüman tarafından düzenlenen evraklardır.

392.Cadde. No:1/27. Başak Plaza.
İvedik Organize Sanayi Bölgesi. Ostim.
Yenimahalle / Ankara

Telefon : 0312 395 68 60

Fax : 0312 395 68 60

E-Posta : info@kocertercume.com