0312 395 68 60

MÜŞTERİ İLETİŞİM HATTI

bandANASAYFA » FINANSAL

Finansal Tercüme

FİNANS ÇEVİRİSİ
Finans çevirisi, bankacılık, ekonomi ve finansal konulardaki metinlerin, kaynak dilden hedef dile çevrilmesi anlamına gelir. Tercümanın konu ile ilgili mesleki deneyime sahip olan bir profesyonel olması önemlidir. Finans dilinin anlaşılması zordur ve dikkatli olunması gereken pek çok kavrama sahiptir.

FINANSAL ÇEVİRİSİNİN İÇERİĞİ
Finans çevirisi, konusu ve önemi itibariyle konunun profesyonelleri tarafından yapılmalıdır. Finans çevirisi sonrasında da metin, editörler tarafından sıkı bir denetim sürecinden geçer. Finans çevirisi yapılabilmesi için tam hâkimiyet gerekir. Genellikle bankacılık konusunda, metinlerde yapabilecek hataların büyük cezalara sebep olur ve çevirinin kusursuz yapılması gerekir.

FİNANS ÇEVİRİSİNE KİMLER İHTİYAÇ DUYAR?
Genellikle bankalar, sosyal güvenlik kurumları, kurumsal şirketler ve tüzel kişiler finansal çeviriye ihtiyaç duyar.

FİNANS ÇEVİRİSİ NELERİ KAPSAR?
Finans çevirisi, konusu ve önemi itibariyle konunun profesyonelleri tarafından yapılmalıdır. Finans çevirisi tam olarak cevap verilebilmesi için öncelikle çevirmen tarafından tercüme işlemi yapılır, sonrasında da metin, editörler tarafından denetim sürecinden geçer.
Finans alanında tercüme hizmeti almak ve tüm finans çevirilerinizi yaptırmak isterseniz : 0312 395 68 60 numaralı telefonumuzdan veya info@kocertercume.com mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.
 

KOCER TERCüME

HIZLI MENÜ

HİZMETLERİMİZ

BİZE ULAŞIN